Wysyłka gratis
powyżej 300zł
Gwarancja
12 miesięcy
14 dni
Na zwrot
Wysyłka
w 24h
Profesjonalna
obsługa
100% produkty
oryginalne

Wróć Klocki Hamulcowe ZIMMERMANN RD:Z

Obniżka! Klocki Hamulcowe ZIMMERMANN RD:Z

490,11 zł

-7%

527,00 zł brutto

24010.965.1

Na zamówienie:
czas realizacji 30 dni


Oś tylna

komplet/y

Informacje techniczne

Informacje o produkcie

Zimmermann RD:Z to odpowiedź niemieckiego producenta na zapotrzebowanie klientów na klocki hamulcowe o zmniejszonym pyleniu. Standardowa linia klocków Zimmermann to klocki organiczne (bez azbestu organicznego), ale zawierają wypełnienie metalami. Tego typu klocki nazywane są na rynku również jako „Low metalic”. Natomiast linia RD:Z nie zawiera metalicznych wypełniaczy (jak wełna stalowa czy sproszkowane żelazo), które są zawarte w klockach typowo organicznych. Posiadają natomiast w swoim składzie trochę miedzi, która jest odpowiedzialna za odprowadzanie ciepła. Klocki są wyprodukowane na bazie spoiwa organicznego (termostatyczna żywica węglowa) ale nie zawierają wypełniaczy metalicznych. Posiadają w składzie proszek miedziany poprawiający wydajność usuwania ciepła, podczas gdy twarde cząstki ceramiczne zapewniają powodują, że jest mocno ograniczone pylenie, co sprawia że felgi będą dłużej czystsze. Jak w przypadku każdych klocków ceramicznych zalecamy stosowanie je tylko do tarcz gładkich. Klocki ceramiczne do prawidłowego działania muszą wytworzyć ciśnienie na styku z tarczą, na nacięcia/wiercenia tarcz to uniemożliwiają. Wszystkie klocki hamulcowe Zimmermann zostały zatwierdzone do użytku na drogach publicznych oraz ściśle spełniają normy ECE-R90. 

Klocki hamulcowe Zimmermann RD:Z

Zimmermann – producent solidnych tarcz i klocków hamulcowych

Od ponad 50 lat Otto Zimmermann opracowuje, produkuje i sprzedaje wysokiej jakości części samochodowe przeznaczone dla zakładów motoryzacyjnych oraz na wolny rynek części zamiennych. Od czasu przeniesienia siedziby z Eppingen do Sinsheim w 1990 Otto Zimmermann GmbH systematycznie rozszerza swoją bazę administracyjną, moce produkcyjne i powierzchnię magazynową, która wynosi dziś ponad 17 000 metrów kwadratowych. Początek XXI wieku przyniósł firmie sukces w postaci Otto Zimmermann Truck – marki, która od tego momentu odpowiedzialna była wyłącznie za produkcję części do pojazdów dostawczych.

Dziś firma Otto Zimmermann to wciąż gigant produkcyjny, który stale umacnia swoją pozycję na rynku. Części pochodzące z ostatnich linii produkcyjnych wykonywane są zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle motoryzacyjnym. Sterowane komputerowo urządzenia i maszyny wiertnicze skracają maksymalnie czas produkcji, a przy tym zapewniają niezmiennie produkowane części o najwyższej jakości. Aktualny program produkcyjny obejmuje ponad 1500 różnego rodzaju części hamulcowych i elementów silnika, które są sprzedawane w ponad 60 krajach na całym świecie. Otto Zimmermann, w swoim zakładzie znajdującym się w Sinsheim produkuje zarówno standardowe części, jak i sportowe tarcze hamulcowe typu  cross-drilled oraz tarcze hamulcowe typu compound.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz ponad 2000 rozmaitych części do hamulców, produkowanych w zakładach Zimmermann. Ogromny wybór klocków czy tarczy hamulcowych o określonych parametrach technicznych sprawia, że każdy właściciel samochodu osobowego znajdzie idealne części zamienne, zapewniające bezpieczną jazdę. Produkty tej marki cenione są za zastosowanie optymalnych materiałów o stosunkowo niskim współczynniku przewodnictwa ciepła. Dzięki temu producent gwarantuje doskonałą wytrzymałość w zwykłych warunkach codziennego użytkowania pojazdu. Szukasz niezawodnych elementów do swojego samochodu? Poznaj pełną ofertą produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym!

Szukasz tarcz lub klocków hamulcowych, które zastąpią zużyte elementy?

Zadbaj o bezpieczeństwo na drodze – wybierz produkty renomowanego producenta Zimmermann.

Sprawdź dostępne modele!