Wysyłka gratis
powyżej 300zł
Gwarancja
12 miesięcy
14 dni
Na zwrot
Wysyłka
w 24h
Profesjonalna
obsługa
100% produkty
oryginalne

Wróć Klocki Hamulcowe HAWK PERFORMANCE HPS RACE

767,00 zł

HB833R.700

Na zamówienie:
czas realizacji 14 dni


Oś tylna

komplet/y

Informacje techniczne

Informacje o produkcie

Klocki hamulcowe Hawk Performance HPS RACE zostały stworzone dla wymagających kierowców którzy użytkują samochody na drogach publicznych oraz na torach wyścigowych. Są rozwinięciem mieszanki HP Plus. W porównaniu do mieszanki HP Plus klocki HPS RACE mają jeszcze szerszy zakres temperatury działania. Zwiększono także ostrość klocka, dzięki temu aby osiągnąć tą samą siłę hamowania można stosować mniejszy nacisk na pedał hamulca. Stosując klocki Hawk HPS RACE nie będziesz już musiał zmieniać klocków na "cywilne" po wyjeździe z toru, posiadają szeroki zakres temperatury pracy co pozwoli bezpiecznie dojechać do domu. Klocki HPS RACE posiadają bardzo wysoki współczynnik tarcia - ich zastosowanie może prowadzić do przyspieszonego zużycia tarczy hamulcowej. Montaż Hawk Performance nie wymaga żadnych modyfikacji - wystarczy zastąpić nimi stare klocki i cieszyć się wydajniejszymi i bezpieczniejszymi hamulcami. Świetnie się sprawdzają ze sportowymi nacinanymi lub wierconymi tarczami hamulcowymi, i co ważne, posiadają wszystkie blaszki, czujniki i inne akcesoria, w które wyposażone są klocki oryginalne.
KLOCKI NIE POSIADAJĄ HOMOLOGACJI ECE-R90
HAWK Performance

1. Dwuwarstwowa, zewnętrzna osłona Hawk oferuje najlepszą dostępną ochronę antykorozyjną i zapewnia płynną pracę klocków w każdych warunkach. Tylna płytka jest najpierw pokrywana dwuchromianem cynku, a następnie lakierowana specjalną, wysokotemperaturową, elektrostatyczną powłoką wywodząca się z przemysłu aeronautycznego.
2. Najwyższej jakości mieszanki użyte do produkcji materiałów ciernych Hawk Performance - zapewniają niespotykaną dotąd skuteczność w każdych warunkach.
3. Szlifowana diamentowo powierzchnia przyspiesza wstępne docieranie klocków.
4. Szczeliny dylatacyjne dodają materiałowi elastyczności, redukują wibracje oraz usuwają zanieczyszczenia z powierzchni klocków.
5. System mocujący tylną ściankę - setki małych haków zanurzonych bezpośrednio w materiał cierny. Pod względem trwałości połączenia i niezawodności jest to aktualnie najlepsze rozwiązanie na rynku.
6. Pierwsza warstwa materiału ciernego tworzy termiczną tarczę i wzmacnia strukturę całego klocka.
7. Stalowa tylna ścianka identyczna pod względem wymiarów i tolerancji z produktem fabrycznym.
8. Specjalna podkładka pokryta wysokotemperaturową elastyczną powłoką. Podkładka została zaprojektowana tak, aby zapobiegać piszczeniu i chronić zaciski przed ekstremalnymi temperaturami.
9. Dodatkowe szlifowanie brzegów eliminuje piszczenie i wibracje klocków.

Marka Hawk Performance została stworzona przez Wellman Products Group, światowego lidera w produkcji materiałów ciernych słynącego z najwyższej jakości swoich produktów. Wellman Products Group od prawie 100 lat projektuje i wytwarza elementy do systemów hamulcowych i układów przeniesienia napędu dla przemysłu lotniczego, aeronautycznego, kolejowego, wydobywczego, wojskowego oraz motoryzacyjnego, włączając w to produkty stosowane w sporcie wyczynowym. Gdziekolwiek mamy do czynienia z przeniesieniem momentu obrotowego i mocy tam znajdziesz również Wellman Products Group. Produkty Hawk Performance zostały wprowadzone najpierw na areny rajdów samochodowych ponad 15 lat temu z miejsca deklasując konkurencję i zdobywając serca najlepszych zawodników. Niedługo potem przyszła kolej na zastosowanie swoich unikalnych technologii w produktach przeznaczonych do aut seryjnych - efekt był oczywiście podobny. Marka Hawk Performance podbiła już Amerykę gdzie cieszy się większą renomą niż jakikolwiek inny, europejski czy japoński producent klocków hamulcowych.