Wysyłka gratis
powyżej 300zł
Gwarancja
12 miesięcy
14 dni
Na zwrot
Wysyłka
w 24h
Profesjonalna
obsługa
100% produkty
oryginalne

Wróć Tarcze Hamulcowe GIRO DISC

Obniżka! Tarcze Hamulcowe GIRO DISC

2 618,00 zł

5 236,00 zł

-15%

3 080,00 zł brutto

Na zamówienie:
czas realizacji 30 dni


Oś przednia

sztuki

A1-211

Informacje techniczne

Parametry:

Wentylowana

5

Wymiary:

390mm

54mm

36mm

Informacje o produkcie

Dwuczęściowe, pływające tarcze Girodisc składają się z dwóch części: -dzwonu wykonanego z aluminium 6061-T6 (stosowanego również w przemyśle lotniczym), pochodzącego wyłącznie od amerykańskich dostawców -rotora wykonanego ze stopu żeliwa opracowanego przez producenta, odlanego w USA, oraz obrobionego maszynowo od początku do końca przez firmę Girodisc. Aby zapewnić jak najlepsze chłodzenie, w rotorach są zastosowane zakrzywione, kierunkowe kanały wentylacyjne, które działają jak pompa odśrodkowa. Obrót tarczy zapewnia bardzo wydajne usuwanie gorącego powietrza z jej wnętrza. Rotor jest połączony z dzwonem za pomocą 12 śrub wykonanych ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości, oraz pokrytych kadmem aby zwiększyć odporność na korozję. Aby zlikwidować stuki na zimnych tarczach, śruby są zamontowane z przeciwhałasowymi podkładkami sprężynowymi. Zastosowanie dwuczęściowej konstrukcji pozwala zmniejszyć naprężenia tarczy podczas użytkowania, wydatnie zredukować masę nieresorowan, a także zminiejszyć efekt żyroskopowy. Tarcze Girodisc pasują na zasadzie plug and play, do ich montażu nie są konieczne zmiany w układzie hamulcowym. W przypadku tarcz o większej średnicy niż fabrycznie (dedykowanych do danego modelu samochodu) producent dostarcza adaptery dystansujące fabryczne zaciski.

Firma Girodisc została założona w 2003 roku w Costa Mesa (USA).

Pierwotnym założeniem było dostarczanie wysokiej klasy komponentów hamulcowych do samochodów Ferrari, ale szybko rozszerzono ofertę na inne marki.

Od 2007 roku siedziba firmy znajduje się w Bellingham w stanie Waszyngton.

Girodisc zasłynęło z produkcji najwyższej klasy dwuczęściowych, pływających tarcz hamulcowych. Dzięki szerokiemu portfolio produktów są w stanie dostarczyć komponenty do większości marek i modeli samochodów.

Aby zapewnić jak najwyższą jakość produktów wszystkie podzespoły są projektowane i wytwarzane w siedzibie firmy w USA, również surowce zapewniają dostawcy tylko z amerykańskiego rynku. Dzięki wysokiej jakości materiałów i dokładnej kontroli jakości można być pewnym, że produkty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.