Wysyłka gratis
powyżej 300zł
Gwarancja
12 miesięcy
14 dni
Na zwrot
Wysyłka
w 24h
Profesjonalna
obsługa
100% produkty
oryginalne

Tarcze Hamulcowe DARK PERFORMANCE ULTRA

Wróć

141,00 zł

282,00 zł

Na zamówienie:
czas realizacji 45-75 dni


Producent tarcz i klocków do samochodów - DARK


Oś przednia

sztuki

DB99056U

Informacje techniczne

Parametry:

Wentylowana

5

Wymiary:

324mm

52mm

28mm

Informacje o produkcie

DARK PERFORMANCE ULTRATarcze hamulcowe Dark Performance Ultra, to topowy produkt do najmocniejszych aut i najbardziej wymagających kierowców. Przeznaczone są zarówno na drogi publiczne, jak i na tor. Każda tarcza z tej serii wykonana jest ze stopu Ultra High Carbon, dającego jej maksymalną wytrzymałość cieplną. Autorskie nacięcia Simetrical C Design wykonane zostały tak, aby osiągnąć maksymalną siłę hamowania przy niespotykanej dotąd precyzji jej dozowania. Przekrój nacięcia jest na tyle szeroki i głęboki, że nawet bardzo pylące, sportowe klocki nie zapchają ich pyłem, co ma miejsce przy wielu innych nacinanych tarczach. Brak otworów sprawia, że tarcze mają mocniejszą strukturę i bez żadnych ograniczeń możesz ich używać na torze. Elektrostatyczna powłoka antykorozyjna zapewnia długa pracę bez rudego nalotu, a dzięki wskaźnikowi zużycia 2DI będzie wiadomo kiedy zbliża się termin wymiany tarcz. Są to tarcze symetryczne, bez podziału na lewą i prawą. Tarcze nie posiadają homologacji ECE-R90. Przeznaczone do stosowania po za drogami publicznymi.

UHC DARK PERFORMANCEUHC - Bazą wszystkich tarcz Ultra oraz niektórych Evo jest specjalnie do tego zaprojektowany stop Ultra High Carbon z bardzo wysokim poziomem węgla oraz domieszkami chromu i molibdenu. Taki skład zapewnia lepsze przewodnictwo cieplne, redukując ryzyko pękania, zmniejsza zużycie tarczy i zapewnia bardziej cichą i komfortową pracę klocków hamulcowych.

SCD DARK PERFORMANCESCD - Zastosowany na tarczach Ultra wzór Simetrical C Design, to unikatowe rozwiązanie z 3 lub 2 rzędami szerokich nacięć w kształcie litery C. Usuwają one pył z klocków, film wodny oraz inne niepożądane zanieczyszczenia, nie osłabiając przy tym struktury tarczy. Róże kąty prowadzenia nacięć i odpowiedni ich rozstaw sprawiają, że klocki pracują na tarczy bardzo płynnie, dając w każdym momencie równomierny i stabilny współczynnik tarcia. Niejako efektem ubocznym tego rozwiązania jest wyjątkowo cicha praca, jak na tarcze nacinane i fakt, że nie ma podziału na tarczę lewą i prawą.

2DI DARK PERFORMANCE2DI - Na tarczach Ultra został zastosowany autorski wskaźnik zużycia: 2 Dot Indicator. Są to dwie kropki, które będą się zmniejszały wraz ze zużyciem tarczy. Mniejsza zniknie w połowie zużycia, a druga gdy tarcza będzie już wymagała wymiany. Koniec z zastanawianiem się czy trzeba już wymienić tarcze - wystarczy jeden rzut oka. Wskaźnik ten pomaga również stwierdzić czy coś złego nie dzieje się z hamulcami. Jeżeli kropki na jednej tarczy wyraźnie różnią się wielkością od tych umieszczonych po przeciwnej stronie osi prawdopodobnie coś złego dzieje się z hamulcami i powinieneś odwiedzić swojego mechanika.

DEC DARK PERFORMANCEDEC - Czyli unikalna powłoka antykorozyjna zastosowana na tarczach Ultra. Dark Electrostatic Coating pokrywa nawet użebrowanie wewnątrz tarczy tworząc niebywałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Ponad 300 godzin ekspozycji w komorze solnej bez śladu rdzy mówi samo za siebie. Fakt, że jest to powłoka elektrostatyczna sprawia, że ma równomierną grubość na całej powierzchni tarczy, a to ma bardzo duże znaczenie dla poprawnego montażu na piastach.

Dark Performance zostało założone przez grupę ludzi z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, znużonych zalewającymi rynek niskiej jakości, wyglądającymi tak samo częściami samochodowymi. Dark Performance przykłada ogromną wagę do jakości produktów, ich funkcjonalności i wyglądu.


Producent stara się, by każde rozwiązanie było jedyne w swoim rodzaju i lepsze niż wszystko inne, co można znaleźć na rynku. Każda nowinka techniczna, wzór, czy pomysł są głęboko przemyślane, a następnie przetestowane.


Dark Performance przykłada ogromną wagę do kontroli jakości i wprowadza ją na każdym możliwym etapie. Części nie są sprawdzane wybiórczo, jak to jest ogólnie przyjęte. Każdy pojedynczy produkt Dark Performance jest wymiarowany i osobno kontrolowany pod kątem najmniejszych wad. Cokolwiek co wzbudza cień wątpliwości jest natychmiast wycofywane z produkcji.

Dark Performance nie chodzi utartymi ścieżkami w zakresie designu, zawsze stara się aby ich produktów nie można było pomylić z żadnym innym - zarówno na półce, jak i na aucie. Każdą część projektują samodzielnie, nigdy nie zlecają tego na zewnątrz i nie pozostawiają tej kwestii przypadkowi.

Wszystko co tworzą ma tylko jeden cel - ma pomóc pojechać szybciej na torze i bezpieczniej na drodze. Pod tym względem nie uznają żadnych kompromisów.

strona producenta: www.dark-performance.com