Zauważyliśmy, że ostatnimi czasy pojawia się bardzo dużo mitów nt. klocków Ate Ceramic. Postaramy się przybliżyć czym są klocki Ate Ceramic

1) Czy do klocków Ate Ceramic należy stosować specjalne tarcze?

Nie, wręcz nie wolno ich stosować w połączeniu z tarczami nacinanymi i/lub nawiercanymi. Klocki Ate Ceramic zostały stworzone do pracy ze standardowymi, gładkimi tarczami hamulcowymi. 

2) Czy klocki Ate Ceramic są klockami sportowymi? Czy nie przyspieszą zużycia tarcz?

Klocki Ate Ceramic nie są klockami high-performance. Zostały stworzone do normalnej jazdy i charakteryzują się standardowymi własnościami mechanicznymi. Klocków Ate Ceramic nie należy mylić z klockami ze spieków węglikowych które są stosowane razem z tarczami ceramicznymi w sportowych samochodach. Zaletą klocków Ate Ceramic jest niskie pylenie, długa żywotność oraz ciche hamowanie.

3) Czy klocki Ate Ceramic są klockami skuteczniejszymi od Ate Original?

Ate Ceramic wykazują się porównywalną skutecznością do klocków hamulcowych stosowane fabrycznie. Testy Ate nie wykazały jednoznacznie które klocki są skuteczniejsze. Klocki Ate Ceramic spełniają oczywiście normę ECE-R90.

4) Czy można używać klocków Ate Ceramic tylko na jednej osi?

Tak, klocki Ate Ceramic generują taką samą siłę hamowania jak Ate Original dlatego bez obaw można je stosować tylko na jednej osi.

5) Dla kogo zostały stworzone klocki Ate Ceramic?

Klocki Ate Ceramic zostały stworzone dla osób przywiązujących dużą uwagę do wyglądu swojego samochodu oraz pokonujących dużą ilość kilometrów. Dzięki ceramicznej mieszance klocków felgi pozostają czyste przez długi okres a tarcze i klocki mogą pokonać większe przebiegi (klocki podczas hamowania utwardzają wierzchnią część tarcz, widoczne jest jako niebiesko-szara poświata, przez co zarówno klocki jak i tarcze wystarczają na większą ilość kilometrów).